Okolí

P1430914IMG_4695Moldavská šatlava se nachází téměř na konci světa v těsné blízkosti německých hranic, které jsou na dohled, v obci Moldava v Krušných horách.

V zimě je to místo ideální pro běžkaře, kdy máme v okolí upravované stopy, cca 3 km běžecký  stadion a cca dalších 6 km v Německu biatlonový stadion. Pro méně náročné jsou stopy všude okolo, kdy si můžou nasadit běžky přímo před domem.

Pro sjezdové lyžování je cca 3 km od nás kopec Bouřňák, který je znám svou slalomovou sjezdovkou, která je opravdu příkrá a je možné i noční lyžování. Dále je tu i pár dalších sjezdovek, které jsou určené pro méně zdatné lyžaře. Další kopce na sjezdovky jsou i v Německu. Pro začátečníky a děti je tu ideální prostředí, jelikož tu jsou i menší kopečky a možnost lyžařské školy a půjčovny lyžařského vybavení. Z dalších zimních sportů se tu dají provozovat túry na skialpech.

Okolí Moldavské šatlavyOd jara do podzimu je okolí vhodné pro cykloturistiku, díky krásné přírodě a nepřebernému počtu cest, ale i díky četným restauračním zařízením. To samé platí samozřejmě i pro pěší turistiku.
Dále je tu velice oblíbený adrenalinový kitesurfing, jelikož Moldava patří k jedním z největrnějších míst v ČR.

Zkrátka každý, kdo má rád přírodu a umí jí i aktivně užít, nerad čeká ve frontě na cokoliv a nerad se vyhýbá zástupům turistů, si u nás přijde na své.